Поиск видео

ПичПрич 08.03.2017 МКЦ

HD
1:11:27
автор  дата 13.03.2017
 • 6478
 • 58
 • 7
 Проголосовало пользователей: 65
ПичПрич#2 Гала вечер на раскажување женски приказни, загревање за Прво па женско! На тема „Љубовници“ раскажуваат: Петар Андоновски, Светлана Камџијаш, Беса Арифи, Илинка Митрева, Биљана Гинова и Катерина Коцевска Модераторки: Ана Василева и Румена Бужаровска 8 март Кино Фросина, МКЦ * Настанот „ПичПрич“ се реализира комплетно на волонтерска основа од страна на креативниот тим и учесничките. Настанот е дел од промотивните активности за фестивалот за феминистичка култура и акција „Прво па женско“, кој е поддржан од Европската Унија. Содржината на активностите поврзани со фестивалот за феминистичка култура и акција „Прво па женско“ е одговорност единствено на “Тиииит! Инк. - Скопје” и на ниеден начин не може да се смета дека ги одразува ставовите на Европската Унија.
ЕЩЁ
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 11.01.2018
ПичПрич во Битола, 16.12.2017 Тема: Кога си бев малечка Раскажуваат: Јасмина Василева, Фатма Бајрам Аземовска,...
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 19.06.2017
Во рамките на овој промо-настан за Викендот на гордоста во Скопје, шестмина раскажувачи од јавната културна...
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 03.03.2016
4 & 5 Март, 2016 во кино „Фросина“ - МКЦ Скопје www.makedox.mk www.facebook.com/makedox.mk www.instagram.com/makedox ...
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 15.05.2016
Одамна не сте слушнале жени како раскажуваат? Мислите дека жена не може да раскаже приказна во десет минути,...
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 20.03.2018
ПичПрич за 8 март, 2018 Тема: Добив Кино Милениум, Скопје Настапуваат: Марија Џонс, Асја Бакиќ, Ана Јакимска,...
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 27.10.2015
Младинската група на ХЕРА која ја подготвува радиоемисијата Секси Маало ви ги објаснува разликите помеѓу...
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 12.04.2016
Прво па женско е иницијатива за реобмислување на значењето на 8ми Март - Светскиот ден на жената во контекст...
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 11.09.2018
ПичПрич на Оревче „Длабоко во ноќта“ 11 август, 2018, Охрид, плажа Оревче Раскажуваат: Долорес Атанасова –...
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 27.06.2016
Шарена револуција, 27 јуни 2016.
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 19.06.2018
Како и минатогодишниот Викенд на гордоста, годинава започнуваме со овој промо-настан. Неколкумина раскажув...
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 12.05.2018
Говорот на активистките Румена Бужаровска и Ирена Цветковиќ од иницијативата #СегаКажувам.
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 04.06.2016
Шарена револуција, Влада 4 јуни 2016.
 • СКАЧАТЬ MP4
 • СКАЧАТЬ MP4
Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group.
 • СКАЧАТЬ MP4
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 11.05.2012
Актерската екипа што ја надсинхронизира турската хит серија "Езел" на македонски јазик, се состои претежно...
 • СКАЧАТЬ MP4
автор  дата 11.01.2018
ПичПрич во Штип, 10.12.2017 Тема: Морав да лажам Раскажувачки: Ана Костовска, Кристина Озимец, Кристина Ампева,...
 • СКАЧАТЬ MP4
‎Hot Women
  Популярные тэги

    Сейчас смотрят

  У нас искали:


  Пичприч 08.03.2017 мкц How to make a drink for your ag doll How to make crafts out of yarn : how to make a pen out of yarn How to make a smb3 small mario How to make chicken fajitas wraps 2. monster alterába fesztivál, körmend megint jó volt nekünk! How to make your bench vice portable Giove How to remove stuck snake shed and get rid of wood mites! कबूतरों के बच्चो को दाना खिलाने का बेहद आसान तरीकाhow can you feed pigeons chicks by a techni part 1 8 things not to do in las vegas How to get every legendarymythical in pokemon brick bronze How to make strawberry sorbet float strawberry soda recipe How to watch ksi v logan paul for free! **not clickbait** (9. (mark 5eme 800 strohballen brennen in voller ausdehnung Top 10 indian tv serials of february 2018 Optimal